Diskusní fórum k problematice T3 Řízení organizace podle cílů

Podklady pro zpracování úkolů

Podklady pro zpracování úkolů

autor Pitaš Jaromír -
Počet odpovědí: 4

K zpracování úkolů využijte prezentaci, písemnou přípravu a příslušnou kapitolu v učebnici Přístupy k řízení (v elektronické podobě v části 2. semestr - studijní materiály. 

Při zpracování úkolů - případová studie - vycházejte z formulace případové studie.

V odpovědi na Pitaš Jaromír

Re: Podklady pro zpracování úkolů - případová studie

autor Kálalová Aneta -

Vážený pane doktore,

Prosíme Vás o upřesnění zadání u případové studie, zejména u úkolu č. 3 a 4.
A zda máme z pravidla SMARTER pouze vycházet, nebo i doložit v prezentaci.

Děkujeme.

svob. Kálalová, svob. Kracík, svob. Kočí

V odpovědi na Kálalová Aneta

Re: Podklady pro zpracování úkolů - případová studie

autor Pitaš Jaromír -

Dobrý den,

váš dotaz je směřován na následující úkoly a použití SMARTER:

3. Formulujte cíl, který má být nákupem a zavedením u 7. mb dosažen, ukazatele i způsoby ověření dosažení cíle (dle pravidla SMARTER). Ukažte, které další cíle (pouze specifikujte) musí být ještě dosaženy – do LRM.

4. Formulujte cíle nižší úrovně, které musí být dosaženy ve vztahu k cíli - nákup a zavedení nových BVP a jejich ukazatele (dle pravidla SMARTER).

Při použití SMARTER jsou v cíli zřetelná písmena SMT. Ostatní jsou vnímána - je pro mne akceptovatelný, je z mého pohledu reálný atd. Takže ve své práci pouze z metody vycházejte, avšak musíte naplnit SM a T.

Poznámka:

V textu případovky naleznete většinu odpovědí na otázky nebo jste na ně směřováni. Proto zejména k otázce 4 doporučuji vycházet z následujícího:

- 7. mechanizovaná brigáda má 4. prapory (3x mechanizovaný prapor a tankový prapor s 1x mechanizovanou rotou). Uvedené jednotky musí být přezbrojeny na nová BVP a osádky (řidič, střelec-operátor) nově vycvičeny.

Prosím máte-li další dotazy můžete se na mne obrátit i přímo (mob. 724 080 090).

Ing. Jaromír Pitaš, Ph.D.

V odpovědi na Pitaš Jaromír

Re: Podklady pro zpracování úkolů

autor Procházka Jiří -

Vážený pane doktore,

Dělá mi problém úplné pochopení struktury logické rámcové matice. Navzdory tomu, že mám nastudovány materiály, které jsou k dispozici k danému tématu, nedokážu s jistotou vyplnit již zmíněnou matici. Prosím Vás o bližší popis.

Hezký zbytek dne,

svob. Procházka Jiří

V odpovědi na Procházka Jiří

Re: Podklady pro zpracování úkolů

autor Pitaš Jaromír -

Pěkný den,

vyjdeme-li z z toho obrázku č. 8, s.32 učebnice Přístupy k řízení (viz. níže), tak je zřejmá základní struktura.

Na první řádku je přínos (nadřazený cíl):

Příklad

Popis - V roce 2024 úspěšně ukončeno studium na UO.

Ukazatele - hodnost poručík, titul Ing., zařazen na funkci.......

Druhý řádek je cíl (jeden z cílů pro dosažení nadřazeného cíle):

Příklad

Popis - K 15. 9. 2020 úspěšně ukončen první ročník studia na UO

Ukazatele - studijní průměr 2,0, 32 kreditů, zapsán do druhého ročníku

Na stejném řádku jsou i další cíle - K 15. 9. 2021 úspěšně ukončen 2. ročník studia na UO ....až 15. 8. 20224 úspěšně obhájena diplomová práce a složeny státní závěrečné zkoušky

Třetí řádek jsou výstupy, ale v zadání úkolu máte formulace cílů nižšího řádu. Tzn že vycházíme z cíle K 15. 9. 2020 úspěšně ukončen první ročník studia na UO. Cíle nižšího řádu:

Příklad

K 15.7.2020 úspěšně složena zkouška z předmětu management.

atd.

Máte-li ještě dotaz, nebo potřebujete blíže objasnit problém prozvoňte mne na 724 080 090 a já vám zavolám.

LRM